Klamki Domino antywłamaniowe – co warto wiedzieć?

Category: Klamki, Klamki antywłamaniowe 53 0

Dzisiejszy świat jest pełen różnego rodzaju zagrożeń, wydawać by się mogło, że nawet we własnych domach nie możemy czuć się do końca bezpiecznie. Całe szczęście są też sposoby na to, by się zabezpieczyć, jak np. klamki antywłamaniowe.

Drzwi antywłamaniowe czy klamki antywłamaniowe mają za zadanie jak sama nazwa wskazuje niedopuszczeniem do wejścia złodziei na teren naszego domu. Wielu ludzi zapomina także o tym, że nie tylko przez drzwi można się włamać do domu. Są jeszcze okna, które zdecydowanie łatwiej wybić czy też po prostu przesunąć. Przesuniecie okna na zewnątrz to podstawowe metoda za pomocą której złodzieje pokonują okna i dostają się do wnętrza domu. Podważenie okna nie będzie możliwe jeżeli zakupi się klamki antywłamaniowe. Klamki do drzwi ceny. Klamki do okien muszą więc spełniać takie same wymogi jak te przeznaczone do drzwi.

Klamki antywłamaniowe to solidne klamki zewnętrzne – wyposażone są w specjalne mechanizmy blokujące, które często przy danych modelach są dodatkowo opatentowane. W takich klamkach okucie przesuwa się od środka w momencie obracania. Takie rozwiązanie może wprowadzić niepewność w poczynanie złodzieja. Takie rozwiązanie może zaskoczyć złodzieja, który nie przewidział tego w swoim planie. Nie będzie on miał czasu na sforsowanie takich zabezpieczeń działając pod presją czasu. Wydawałoby się to oczywiste, a jednak wiele osób o tym zapomina – złodziej obserwuje potencjalną ofiarę i jej dom. Rzadko działa pod wpływem impulsu i na pewno z większą ochotą obrabuje dom niewyposażony w takie klamki.

Warto z pewnością zainwestować w bezpieczne klamki i szyldy.

Klamki VDS – tylko ochrona czy też sztuka?

Klamki choć trudno w to uwierzyć mają coś wspólnego z obrazami lub też ogólnie pojętą sztuką. Tak jak w przypadku wielkich dzieł w przemyśle klamek również możemy wyróżnić style. Oczywiście jest ich znacznie mniej jednak da się wyodrębnić podstawowe trzy style. Pierwszym z nich jest styl romantyczny. Charakteryzuje się on dużą ilością obłych kształtów oraz bogactwem pięknych zdobień w różnych formach (np. duża ilość motywów roślinnych. W tym stylu panującym kolorem jest złoto. Spotykane są także klamki w antycznym brązie. Są one bardziej klasyczne i stylowe.

Drugi styl to styl ponad czasowy. Charakteryzuje się on uniwersalnym wzornictwem. Brak tutaj polotu i innowacji. Barwy klamek w tym stylu są najczęściej złote lub też chromowane. Trzeci i chyba najbardziej aktualny to styl nowoczesny.. Tutaj dominuje kolor chromowany. Tutaj przewijają się głównie proste modele oraz geometryczne wzory. Taki styl jest na chwilę obecną preferowany przez polskich projektantów. Klamki do drzwi ceny. Trudno jednoznacznie określić jak style wpływają na kształtowanie się cen. Jednym z najlepszych przykładów równocześnie pięknych i funkcjonalnych klamek, które potrafią służyć naprawdę długo w nieskazitelnym stanie są niewątpliwie klamki mosiężne. To właśnie one nadają mieszkaniu niebywały charakter, którego nie potrafią wnieść żadne inne klamki – warto się o tym przekonać osobiście.

Related Articles