Jak wybrać najlepsze klamki do drzwi?

Category: Klamki 67 0

Aby dom wyglądał naprawdę pięknie – nie można zapominać o detalach. Jednym z najistotniejszych, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz, a niestety często pomijanym są klamki antywłamaniowe do drzwi (klamki axa antywłamaniowe).

Szyldy i klamki do drzwi zewnętrznych to temat rzeka.

Wybór odpowiedniej klamki jest teraz zdecydowanie trudniejszy niż to miało miejsce jeszcze dziesięć lat temu, nie mówiąc o tym co było jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Wtedy do wyboru było niewiele modeli, które różniły się od siebie jedynie kształtem bądź też kolorem. Teraz wraz z rozwojem tego rynku wybór jest zdecydowanie większy, co nie zawsze powoduje, że klient jest zadowolony. Z racji tego, że modeli klamek w Polsce nie brakuje warto skupić się na czynnikach, które robią różnicę.

Klamka musi być oczywiście dobrze dopasowane do drzwi, w których ma zostać zamontowana. Trzeba więc wziąć po uwagę grubość drzwi oraz materiał, z jakiego zostały one wykonane. Jeżeli dane drzwi są grube, klamka musi być także masywniejsza by dobrze się komponowała i by łatwiej się nią otwierało drzwi. W takim wypadku należy wybrać klamki, które wykonane są z mosiądzu lub też stali. Klamki do drzwi ceny. Na ceny należy oczywiście zwracać uwagę, jednak klamki nie są tak drogimi rzeczami by była ona czynnikiem decydującym o naszym wyborze. Oczywiście zależy to też od tego, jak wiele tych klamek potrzebujemy – bo z pewnością inaczej patrzy się na cenę, jeśli mamy w planach kupić jedną czy dwie klamki, a inaczej jest wtedy gdy maja być to klamki do posesji liczącej około kilkunastu par drzwi. Wygląd klamki jest znany każdemu człowiekowi, który choć raz otwierał drzwi lub okno. Jednak niewielu ludzi wie z czego tak naprawdę skonstruowana jest klamka.

Słowo na temat budowy klamki antywłamaniowe do drzwi

Wydaje się, że tak mała rzecz jak klamki antywłamaniowe do drzwi jest banalna w konstrukcji. Czy tak naprawdę jest? Człowiek nie mający pojęcia jak się je wytwarza może jedynie domyślać się, że musi funkcjonować razem z drzwiami, z którym tworzy całość. Najważniejszym i chyba jedyną godną uwagi częścią klamki może okazać się zasuwa. Na niej właśnie opiera się funkcjonowanie mechanizmów, które doprowadzają do zamknięcia lub otwarcia drzwi. Dzięki takiej zasuwie jest możliwość zabezpieczenia drzwi. Jej działanie można porównać do działania blokady. Na zasuwę, która umieszczona jest w wnętrzu drzwi oddziałuje specjalna sprężyna. Jak więc widać konstrukcja klamki nie jest zbytnio skomplikowana. Składa się ona zaledwie z kilku istotnych elementów, które łatwo opisać. Nic więc dziwnego, że klamki do drzwi ceny klamki do drzwi oraz okien można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że klamki axa antywłamaniowe są droższe, gdyż mają one o wiele więcej funkcji do spełnienia aniżeli przede wszystkim dekoracyjną i praktyczną – muszą też chronić dobytek właścicieli domów, jak i innych domowników.

Related Articles