Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnia ścieków biologiczna

Oczyszczalnia ścieków biologiczna 

Oczyszczalnia wykonana z monolitycznych zbiorników polietylenowych bez łączeń i spawów. Nadstawki i pokrywy z zakręcanym zamknięciem typu ‘twist’.

Oczyszczalnie ścieków z tunelami filtracyjnymi

Oczyszczalnia ścieków z tunelami filtracyjnymi

Do montażu nie stosujemy dużych ilości kosztownego kruszywa. Tunele pozwalają znacznie skrócić system rozsączania.

Oczyszczalnia przydomowa

Oczyszczalnia przydomowa 

Oczyszczalnia posiada dwa sposoby oczyszczania: technologia MBBR – wykorzystanie złoża biologicznego ruchomego
oraz technologie osadu czynnego.

Oczyszczalnie ścieków

Skutecznie działające oczyszczalnie ścieków są bardzo popularnym obecnie rozwiązaniem, ponieważ wielu właścicieli przydomowych posesji, wykorzystuje je z uwagi na ich wysoką skuteczność działania. To ekologiczne instalacje, które można montować nie tylko na terenach prywatnych, ale również firmowych.

Wydajna w działaniu przydomowa oczyszczalnia ścieków to system, który może być montowany nieopodal domów jedno i wielorodzinnych. Instalacja ta sprawdza się także w pobliżu małych osiedli mieszkaniowych, które tworzą domki szeregowe. Warto wspomnieć, że oferowana przez nasz sklep internetowy biologiczna oczyszczalnia ścieków, świetnie sprawdzi się także na terenach przynależących do konkretnej firmy. To instalacja, której posiadanie wiąże się z wieloma korzyściami. Wynika to głównie z potrzeby ochrony środowiska naturalnego, jak również skutecznego ograniczenia kosztów, związanych z wywozem nieczystości. Nowoczesny system, do którego należy oczyszczalnia biologiczna, pozwala na bardzo szybkie, a jednocześnie efektywne pozbycie się zanieczyszczeń w każdym miejscu, gdzie występują sprzyjające ku temu warunki gruntowe. Należy pamiętać, że oferowana przez nas przydomowa oczyszczalnia ścieków sprawdzi się na podłożach o dobrej przepuszczalności, a także w miejscach, gdzie poziom wód gruntowych utrzymuje się na relatywnie niskim poziomie. Wysokiej jakości oczyszczalnia biologiczna z naszej stałej oferty działa w oparciu o sprawdzone procesy, które zachodzą w osadniku i drenażu. To instalacja, która może posiadać różną liczbę komór dobranych do ilości osób użytkujących daną posesję i znajdujące się na niej budynki.

Oczyszczalnie ścieków – zasady działania tej instalacji

Niezawodna w działaniu oczyszczalnia ścieków Delfin to rozwiązanie dedykowane, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmowym, którym zależy na ekologicznym pozbywaniu się nieczystości. To sposób na powstrzymanie postępującej degradacji fauny i flory oraz zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przydomowa oczyszczalnia ścieków z naszego stałego asortymentu jest przystosowana do gospodarstw domowych, w których znajduje się nawet 10 osób. Warto wspomnieć, że instalacja ta nie wymaga posiadania dużej powierzchni działki ogrodowej lub przydomowej posesji. Można zdecydować się na produkt z osadnikiem jedno lub dwukomorowym, a także tunelem rozsączającym. Wszystkie elementy składowe, które posiada proponowana przez nas oczyszczalnia biologiczna zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby przetrwały one w niezmienionym stanie przez bardzo długi czas, niezależnie od stopnia ich wyeksploatowania. Gwarantuje to wysoką jakość całego systemu i jego odporność na działanie bardzo wielu czynników zewnętrznych, w tym także gradobicia czy intensywnego promieniowania słonecznego. Ekologiczna oczyszczalnia, dostępna w naszej ofercie, stanowi alternatywę tradycyjnego i powszechnie montowanego na posesjach szamba. To system, który eliminuje problem systematycznego wywożenia ścieków, co wiąże się z ponoszeniem sporych kosztów.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków- dlaczego warto ją montować?

Ekonomiczna w użyciu przydomowa oczyszczalnia stanowi rozwiązanie sprawdzone, bezpieczne, a jednocześnie bardzo łatwe w montażu. To inwestycja wieloletnia, której całkowite koszty zwracają się po upływie około 24 miesięcy od zakupu i montażu wybranego modelu oczyszczalni. Należy wspomnieć, że wszelkiego typu koszty eksploatacyjne tej instalacji są bardzo niskie w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań w postaci szamba, montowanego na osiedlach domków jednorodzinnych bądź też na przydomowych posesjach. Biologiczna oczyszczalnia ścieków to instalacja, która jest dostępna w naszej stałej ofercie. Jest ona zaliczana do systemów klasy premium. Oznacza to, że wszystkie materiały użyte do jej wykonania, zostały poddane bardzo wymagającym testom wytrzymałościowym, przeprowadzonym w niezależnych ośrodkach badawczych. Dzięki temu przydomowa oczyszczalnia może być montowana nieopodal szkół, obiektów turystycznych, niewielkich hoteli czy pensjonatów, nieposiadających podłączenia do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala pozbyć się problemu wydzielającego nieprzyjemne zapachy szamba bądź też bardzo głośno pracującej sieci kanalizacyjnej. Proponowana przez nas oczyszczalnia ścieków Delfin jest systemem, który może znajdować się w niewielkiej odległości od budynków mieszkalnych, jak również piwnic. To jedna z najskuteczniejszych metod oczyszczania ścieków poprzez poddawanie ich naturalnym procesom biologicznym, jak również rozkładowi do najprostszych związków mineralnych, wykazujących całkowitą obojętność dla organizmów żywych i flory. Nowoczesna, biologiczna oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie aprobowane przez Ministerstwo Środowiska.

Oczyszczalnia biologiczna stanowi alternatywę tradycyjnego szamba. To instalacja, która może znaleźć się nieopodal różnych obiektów turystycznych, hotelowych, niewielkich osiedli mieszkaniowych lub też na posesjach prywatnych i należących do konkretnej firmy.

Oczyszczalnie ścieków przydomowe

Doskonałym zamiennikiem tradycyjnych szamb są oczyszczalnie ścieków przydomowe. To rozwiązanie ekologiczne, dedykowane klientom indywidualnym i firmowym, posiadającym budynki z przynależącymi do nich posesjami. 

Niezawodne w działaniu oczyszczalnie ścieków przydomowe stanowią świetne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznych sposobów utylizacji ścieków. To tanie systemy o wielu zaletach. Wyróżniają się one niskimi kosztami eksploatacji i bezobsługowym działaniem. Oczyszczalnie ścieków przydomowe pozytywnie wpływają na gospodarkę ściekową, zarówno u klientów indywidualnych, jak i firmowych. W sprzedaży pojawiło się wiele wyżej wymienionych systemów, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Rekomendowane przez nasz sklep internetowy oczyszczalnie ścieków przydomowe to alternatywa dla szamba. Eliminują one uciążliwe i cykliczne wywożenie nieczystości. Warto wspomnieć, że polecane przez nas oczyszczalnie są wykonane w taki sposób, aby wykluczone były wszelkiego typu nieszczelności, co w przypadku szamba jest częstym zjawiskiem, uwarunkowanym negatywnym działaniem czynników atmosferycznych czy też zbyt dużym naporem wód gruntowych. Tradycyjne szamba stanowią także zagrożenie dla roślinności znajdującej się w danym ogrodzie lub posesji, ponieważ w przypadku ich nieszczelności, może dojść do zanieczyszczenia gleby. 

Oczyszczalnie ścieków przydomowe tanie w eksploatacji 

Proponowane przez nasz sklep internetowy oczyszczalnie ścieków przydomowe to rozwiązanie na miarę XXI wieku. W przeciwieństwie do szamba, system ten nie generuje wysokich kosztów eksploatacyjnych. To ekologiczny sposób utylizacji ścieków, zgodny z obowiązującym w Polsce prawem budowlanym. Uzyskanie pozwolenia na budowę oczyszczalni o wydajności mniejszej niż 7,5 m sześciennych, wymaga jedynie powiadomienia Starostwa Powiatowego. Tego typu system powinien znajdować się minimum 15 m od studni i 2 m od granicy działki. Oczyszczalnie ścieków przydomowe nie mogą być budowane w pobliżu kabli energetycznych i drzew. Tego typu system można stworzyć samodzielnie przy pomocy dostępnych schematów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Prace można podzielić na kilka etapów, co umożliwia kontrolowanie efektów i ewentualną korektę popełnionych błędów. Oczyszczalnie ścieków przydomowe składają się ze zbiorników. Powinny one posiadać także system drenażowy, wyloty wentylacyjne i instalację elektryczną. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są oczyszczalnie ścieków przydomowe w wersji drenażowej i biologicznej. Można zdecydować się także na systemy w wersji roślinnej. 

Składające się z kilku elementów oczyszczalnie ścieków przydomowe

Zróżnicowany asortyment naszego sklepu internetowego obejmuje oczyszczalnie ścieków drenażowe i biologiczne. Pierwsze z nich są wykonane przy zastosowaniu dwóch technologii. Można zdecydować się na oczyszczalnie ścieków drenażowe, wykorzystujące drenaż rozsączający. Należy pamiętać, że tego typu system wymaga, aby grunt na działce posiadał odpowiednią przepuszczalność, a wody gruntowe nie znajdowały się zbyt blisko powierzchni. Oczyszczalnie drenażowe składają się z osadnika gnilnego, studzienki rozdzielczej, systemu rur drenarskich i poletka filtracyjnego. Po wstępnym oczyszczeniu, ścieki w tym systemie trafiają do poletka filtracyjnego i studzienki. Utlenianie ścieków gwarantują odpowiednie kominki napowietrzające. Oczyszczalnie ścieków drenażowe są świetnym rozwiązaniem, które nie generuje wysokich kosztów eksploatacji, związanych z utylizacją zanieczyszczeń. Osoby posiadające grunt o niskiej przepuszczalności, mogą zdecydować się na oczyszczalnie ścieków biologiczne. Tego typu konstrukcje wymagają usunięcie gleby na głębokość 1,5 metra i zastąpienia jej filtrem piaskowym bądź też żwirowym. 

Biologiczne i drenażowe oczyszczalnie ścieków

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są oczyszczalnie ścieków w różnych wersjach cenowych. Posiadamy systemy biologiczne, stanowiące nieco droższą alternatywę dla konstrukcji drenażowych. Biologiczne oczyszczalnie ścieków posiadają dwa podstawowe warianty. Pierwszy z nich oparty jest na technologii wykorzystującej osad czynny, gdzie we wstępnej komorze następuje oczyszczenie, a w drugim zaś materiał jest napowietrzany. Osad czynny to mikroorganizmy dokonujące rozkładu ścieków na ciecz nadosadową i osad. Po rozkładzie osad jest przepompowywany do trzeciej komory i następnie wraca do osadnika wstępnego. Biologiczne oczyszczalnie ścieków mogą być wyposażone także w złoża, w których rozwijają się bakterie. Doskonałą pożywką dla tych mikroorganizmów są związki zawarte w ściekach. Pożyteczne bakterie znajdujące się w takich systemach, jak oczyszczalnie ścieków biologiczne, skutecznie eliminują z zanieczyszczonych ścieków wszelkiego typu związki, które nie mogą dostać się do gleby. Oczyszczona w ten sposób ciecz może być odprowadzona do wód powierzchniowych, bez ryzyka powstania zagrożenia epidemiologicznego bądź też skażenia, co mogłoby w konsekwencji doprowadzić do obumarcia roślin i organizmów żywych, bytujących w glebie. 

Nowoczesne oczyszczalnie ścieków przydomowe można przystosować do każdego typu posesji. To systemy niezawodne, łatwe w montażu, a także tanie w eksploatacji. 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close